Dnes je: 17.6.2021 02:07:21, Vítejte na stránkách www.ferrari-classics.cz Vyberte si: Úvod - Oficiální Importér ČR - Automobily k prodeji - Muzea Ferrari - Modely - Classic club - Classics show - Czech classic - Články - Sběratelská Top 15 - Reportáže - Renovace - Fotogalerie renovací - Přehled vyrobených modelů - Fotogalerie Ferrari - Tvůrci Ferrari

 
 
 

Classics showTato stránka by vám chtěla ukázat jak má vypadat klasické Ferrari které se muže bez jakýchkoliv problémů úspěšně účastnit soutěží elegance a předních světových výstav a získat ocenění nejvyšší.

Zejména v Americe ale také v západní evropě jsou ozdobou každé velké akce veteránů a klasických automobilů takzvané soutěže elegance či velké výstavy demonstrující a prezentující klasické a veteránské hobby v tom nejdokonalejším světle. Jmenujme např.Concorso Pebble Beach,Villa d' Este či Motor Show Essen a mnoho jiných patří k nejprestižnějším výstavám a soutěžím na světě!Jejich účastníci jsou přední světoví sběratelé a majitelé těch nejkrásnějších automobilů této planety.

Pokud i vy zvažujete možnost zúčastnění se takovéto akce a chcete si na ni vzít klasické Ferrari,popíšeme vám jak má takový vůz vypadat a jak má být připraven.

Vybrali jsme pro vás automobil našeho člena klubu jenž splňuje všechna kritéria aby mohl být na takovéto akci úspěšný.

Popisovaný automobil Ferrari 365 GT-Altair pochází z přední České sbírky automobilů Ferrari,má excelentní historii a byl zrenovován v nejvyšší možné kvalitě.
Historie tohoto automobilu se rozběhla v roce 1968 v Maranellu a vůz byl prodán v roce 2001 z jedné z nejvyhlášenějších Ferrari sbírek v Itálii.Otec majitele vozu byl blízkým přítelem Enza Ferrariho a první autorizovaný dealer Ferrari v Itálii.
Jeho samotná renovace probíhala cca tři roky a vůz po ní vyjel ve stejném stavu jako když opouštěl brány továrního závodu.Jeho majitel šel v dokonalosti renovace až na samé maximum možností. Použil nejen originální číslo a typ barvy ale nechal je namíchat u stejného výrobce jenž barvu v šedesátých letech dodával do výrob- ního závodu.Také originální druh kůže použitý v prvovýrobě zůstal zachován včetně originálního druhu a barvy autokoberců. Samozřejmě čalounění prováděl člověk jenž v šedesátých letech pracoval ve výrobním závodě a později si založil vlastní dílnu na čalounění klasických Ferrari.Také mechanickou část vozu měl v kompetenci člověk který byl u Ferrari servisní technik.Celkově pak je automobil zrenovován do těch nejmenších detailů a sami lidé kteří stáli u jeho zrodu tvrdí(i já se k tomuto tvrzení přikláním) že vůz vyjel po renovaci ještě o něco dokonalejší než když opouštěl brány továrního závodu.

Takovýto automobil má pak velmi blízko k úspěchu na předních světových soutěžích elegance.Jeho majitel je na něj právem hrdý a nadále zajišťuje vozu takové zázemí jenž ho ještě dlouhou dobu udrží v takové kondici.

Martin Klein

V případě potřeby informace o klasických Ferrari nás prosím kontaktujte e-mailem.www.ferarri-classics.cz

všechna práva vyhrazena

all rights reserved

villa sardegna | Auto Martin | Ferrari Classics