Dnes je: 25.9.2020 20:29:13, Vítejte na stránkách www.ferrari-classics.cz Vyberte si: Úvod - Oficiální Importér ČR - Automobily k prodeji - Muzea Ferrari - Modely - Classic club - Classics show - Czech classic - Články - Sběratelská Top 15 - Reportáže - Renovace - Fotogalerie renovací - Přehled vyrobených modelů - Fotogalerie Ferrari - Tvůrci Ferrari

 
 
 

ReportážeVyberte si z reportáží, které jsme pro Vás připravily

Ferrari 250 GT/E
Ferrari 330
Ferrari 246 GT Dino
Ferrari Daytona
Ferrari Testarossa
Jak nakupovat klasické Ferrari

Jak nakupovat klasické Ferrari

 

Asi každý fanda a příznivec automobilů ma ve své fantazii uložený vysněný typ automobilu za který by byl ochoten obětovat vše. Pro všechny ty z vás jenž se rozhodli svůj sen uskutečnit chceme přinést pár užitečných rad pro koupi klasického Ferrari.

Existuje mnoho způsobů jak si klasický automobil pořídit. Možnosti koupě může být mnoho od pravidelných aukcí přes burzy, inzertní časopisy od dealerů klasických automobilů či možnosti koupě přes internet.

Každá forma má své výhody i nevýhody své příznivce i odpůrce. Proto asi každý, který se rozhodne pro koupi vyzkouší forem více a udělá si dokonalý obraz o trhu.
Asi nejběžnější způsob koupě (hlavně v zahraničí) jsou automobilové aukce pořádané předními světovými aukčními síněmi jako Coys, Christie´s či Bonhams&Brooks a jiné. Speciální aukcí na automobily Ferrari je pak aukce pořádaná v prestižním švýcarském hotelu Palace-Gstaad letos v termínu 18.12.2001. Tyto aukce jsou velice prestižní záležitostí při kterých se sjedou příznivci a sběratelé z celého světa. Nevýhodou pak je vysoká koncentrace lidí se zájmem koupit klasický automobil, kdy se v mnoha případech vyvolávací cena vyšplhá až na dvoj až trojnásobek ceny. Obecně pak platí, že na vyhlášených světových aukcích pořídíte automobil se slušným rodokmenem a někdy také i za slušnou cenu.

Asi nejjednodušši způsob koupě je u dealerů klasických automobilů, kteří vám zpravidla také poskytnou servírní či renovační zázemí. Máte proti aukci dostatečný časový prostor si automobil prohlédnout a vyzkoušet. Také forma inzerce v časopisech a internetu je poměrně často využívána, ale její velkou nevýhodou je, že se obvykle na místo prodeje dostavíte již jako druzí a nezbyde než zhánět vytoužený automobil znovu.

Asi nejduležitější dilema vás pak nemine při rozhodování zda automobil pořídit zrenovovaný či v originálním stavu, který renovace ještě čeká. Pokud nemáte nezbytné technické a personální zázemí a dostatečný časový prostor doporučujeme si pořídit automobil bud´ v perfektním originálním stavu nebo po kvalitní renovaci. Automobil před renovací v sobě může skrývat různá technická překvapení i závady jejichž odstranění přijde zpravidla na značné finanční částky.

Rozhodně doporučujeme zkontrolovat VIN karoserie s originálním číslem motoru zdali není použit motor z jiné série či typu. Také lákavá cena automobilů před renovací mnohdy rozhodne, ale je potřeba si uvědomit, že konečná částka se může vyčíslit až automobil opustí renovační dílnu a obyčejně bývá vyšší než je hodnota vozu na trhu. Rozhodně nákup klasického vozu není běžná procedura jako když kupujete nový automobil o to víc si však její atmosféru vychutnáte a prožijete.

V případě potřeby informace o klasických Ferrari nás prosím kontaktujte e-mailem.
                                                   M.Kleinwww.ferarri-classics.cz

všechna práva vyhrazena

all rights reserved

villa sardegna | Auto Martin | Ferrari Classics